Із засобів масової інформації стало відомо, що 23 червня 2016 року на ІІ засіданні Ради Федерації профспілок України опрацьовано позицію профспілок стосовно підвищення цін на газ і тарифів ЖКГ для населення, а також визначено спільний план дій по захисту працюючих громадян щодо підняття соціально – економічного рівня життя людей, шляхом проведення попереджувальної акції протесту у формі мирної ходи 06.07.16р. по вул. Хрещатик в м. Києві та подальшим пікетуванням будівель Кабінету Міністрів України і Верховної ради України.
Позиція профспілок стала категоричною, оскільки Радою ФПУ прийнято рішення, яким передбачено проведення такої Всеукраїнської акції протесту профспілок, аби привернути увагу влади до недопущення підвищення цін та тарифів на фоні низької середньої заробітної плати найманих працівників .
З цього приводу, 30 червня 2016 року проведено моніторинг стану підготовки профспілок до згаданої акції протесту і визначення ступеня активності таких. Зокрема, в ході моніторингових досліджень, працівники Служби зустрілись із представниками Федерації профспілок Хмельницької області. В обговоренні актуального та важливого соціально-економічного питання сьогодення взяли участь з профспілкової сторони: Голова Федерації профспілок Хмельницької області Г. Харьковський, Голова обласної організації профспілки працівників державних установ України Н. Лисик, Голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери О. Цюзік, Голова профспілкової організації працівників харчової і переробної промисловості, профспілки АПК В. Радзінець та з боку відділення НСПП в Хмельницькій області: начальник і заступник відповідно Т. Бабич і Г. Шинкаренко.
Так, профспілковий лідер області Г. Харьковський акцентував увагу на питанні, яке обговорюється в усіх трудових колективах Хмельниччини – це цінова політика на енергоносії без попереднього покращення стану оплати праці працівників.
Зі слів Г. Харьковського, в проведенні багатотисячного маршу протесту у столиці України, Хмельниччину представлятимуть близько півтори тисячі небайдужих громадян та члени профспілкового руху Подільського краю.
Підсумовуючи результати робочої зустрічі, начальник Відділення Т. Бабич зазначила, що акція протесту повинна проходити тільки при суворому дотриманні усіх норм чинного законодавства України і ст. 44 Конституції України.
За підсумками проведеної робочої зустрічі у НСПП, згідно встановлених вимог, підготовлена та надана термінова інформація.