Для цього потрібне створення сприятливих умов для модернізації промислових підприємств, зменшення регуляторного та адміністративного тиску на бізнес.

Про це йшла мова 17 червня під час розширеного засідання правління Союзу промисловців і підприємців області – регіонального відділення УСПП з представниками регіональних бізнес-асоціацій та керівниками промислових підприємств краю в Хмельницькій торгово-промисловій палаті.

У засіданні взяли участь президент УСПП Анатолій Кінах, голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін, заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш,  голова ХСПП Іван Дунець, голова Федерації профспілок Хмельницької області Олег Сковородніков, директор обласної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Кіндзерський, директор Хмельницького обласного Центру зайнятості Сергій Черешня, заступник начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук.

Анатолій Кінах під час виступу озвучив актуальні питання для бізнесу: створення умов для підвищення конкурентоспроможності, підтримка вітчизняних товаровиробників, доступне кредитування тощо.

Лідер ділової спільноти  розповів, що Український союз промисловців та підприємців підготував системні пропозиції, які сформовані у документі “Платформа економічного патріотизму: невідкладні заходи 2021”. Документ визначає орієнтири докладання зусиль на 2021 рік та містить конкретні пропозиції, спрямовані на відновлення економічного розвитку країни. Її основою стали результати експертних обговорень, круглих столів, форумів, організованих УСПП спільно з партнерами та науковцями, а також меморандуми про співробітництво. Дані пропозиції та напрацювання будуть направлені до Офісу Президента, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

“Сучасна промисловість, трудова міграція, бідність, демографічна криза, деіндустріалізація – це ті проблемні питання, які мають розглядатися як дуже важливий національний стратегічний пріоритет. Усі мають бути дотичні до їх вирішення – і ті, хто сплачує податки, створює робочі місця, і ті, хто забезпечує життєдіяльність держави. Можна формувати сучасні програми, хороші рішення, але коли не має системи управління, яка спроможна довести до кінцевого результату, ці програми будуть неефективними”, – сказав Анатолій Кінах.

За оцінками експертів – після послаблення карантину та відкриття кордонів, потік трудової міграції з України до Польщі збільшиться на 37% “докарантинних” показників.

Попри достатніх в наявності внутрішніх природніх ресурсів, тарифи і ціни на “комунальні” постійно зростають, відбувається цинічне відношення до людей. Станом на 1 травня заборгованість по комунальним платежам сягнула біля 80 млрд. грн. Що далі?

Голова ради Віолета Лабазюк зазначила, що обласна рада разом з депутатським корпусом зацікавлена у підтримці бізнесу, діяльність якого забезпечує створення робочих місць та наповнення місцевих бюджетів. Разом з тим, за словами голови ради, держава має бути зацікавлена у підтримці виробників.

Голова обласної ради висловила переконання, що висловлені під час засідання пропозиції допоможуть консолідувати зусилля з метою підтримки бізнесу, активізувати співпрацю з народними депутатами з метою удосконалення системи оподаткування та прийняття необхідних законодавчих актів, які допомагатимуть створенню сприятливих умов для іноземних інвесторів.

Сергій Тюрін проінформував, що на сьогодні промисловий комплекс Хмельниччини утворюють більше 1000 підприємств, де зайнято чверть працюючих регіону (понад 49 тис. працівників). Промислова продукція в загальному обсязі реалізованої продукції (товарів і послуг) становить близько третини, що також свідчить про вагомість промислової галузі в економіці регіону.

В структурі промисловості області найбільшу частку традиційно займає діяльність з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – у січні-березні п. р. 44% (і це завдячуючи Хмельницькій АЕС). Переробна промисловість має частку 53%. І в цій категорії найбільші за обсягами виробництво харчових продуктів – більше 20%, виробництво ґумових і пластмасових виробів – 14%, машинобудування – 5%, металургійне виробництво – 4%.

Посадовець відмітив, що на території  області працює чимало успішних промислових підприємств, які є потужними гравцями на ринку та лідерами в певних галузях. Разом з тим, на жаль, існують проблеми в окремих секторах промисловості. Так, підсумки роботи промисловості за останні роки показують скорочення загальних обсягів виробництва харчових продуктів, текстильних виробів, хімічної продукції, в машинобудуванні. В цілому за минулий рік індекс промислового виробництва склав 97,5%. На падіння обсягів промисловості впливали як зовнішні, так і внутрішні фактори. У тому числі свій негативний вплив мала світова пандемія коронавірусної хвороби.

Про покращення роботи між роботодавцями та обласною Державною податковою службою, новації в спрощенні сплати податків та поданні звітності проінформував заступник начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук.

Заслухано інформацію про роботу обласних Фонду соціального страхування України (Сергій Кіндзерський) та Державної служби зайнятості (Сергій Черешня).

Голова Федерації профспілок Хмельницької області Олег Сковородніков констатував, що в області налагоджений соціальний діалог, оновлений склад соціально-економічної ради, укладена Територіальна угода, вибудовуються нові шляхи спільної роботи по збереженню та розвитку трудового потенціалу Хмельниччини. Є підтримка профспілок багатьма роботодавцями області.

Сторонами було наголошено на відновлені соціального діалогу на принципах трипартизму на всеукраїнському рівні між владою, роботодавцями та профспілками. Потреби в переформатуванні Національої соціально-економічної ради, про що є зауваження від Європарламенту.

Привернуто увагу щодо неприпустимості прийняття законопроектів, які можуть значно погіршити існуючі умови як роботодавців, так і працівників. Недопущення руйнації системи соціального страхування, інших антисоціальних ініціатив уряду та окремих депутатів.

За підсумками обговорення напрацьовано низку  конкретних пропозицій, які будуть направлені до Кабінету Міністрів України для вжиття заходів та розробки відповідних планів.