За підсумками  2016 року, послугами Хмельницької обласної служби  зайнятості  скористалось 333 особи, з числа вимушено переміщених громадян.

Найбільше внутрішньо переміщених осіб звернулося до Хмельницького та Кам’янець-Подільського міських, Старокостянтинівського, Шепетівського міськрайонних та Дунаєвецького районного центрів зайнятості.

За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості працевлаштовано 88 внутрішньо переміщених осіб, з яких шляхом отримання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності – 1 особа, за рахунок виплати компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску – 1 особа та з виплатою компенсації роботодавцю витрат на оплату праці – 22 особи.

Професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації  пройшло 26 осіб, зокрема за такими професіями як: електрогазозварник, кухар,  пекар, манікюрник, оператор котельні, тракторист-машиніст, продавець непродовольчих та продовольчих товарів, столяр, швачка, контролер харчової продукції, машиніст розфасувально-пакувальних машин. Рівень працевлаштування після закінчення навчання становив 94,7%. До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 24 особи.

З метою досягнення максимального терміну закріплення працевлаштованої особи на робочому місці, а також для забезпечення профілактики настання страхового випадку здійснюється індивідуальний супровід окремих категорій громадян, в тому числі і внутрішньо переміщених осіб. З квітня 2015 року по грудень 2016 року супровід здійснюється 65 внутрішньо переміщеним особам. З них, станом на 01.01.2017 у 2 осіб закінчився термін дії договору цивільно-правового характеру, 11 осіб звільнені за угодою сторін та за власним бажанням; 39 особам припинено супровід у зв’язку із завершенням терміну здійснення супроводу; 13 осіб продовжують працювати та задоволені умовами праці.

Станом на 1 січня 2017 року на обліку перебувають та отримують послуги 68 безробітних, з числа внутрішньо переміщених осіб.

За останніми оприлюдненими даними Головного управління статистики в Хмельницькій області за 9 місяців 2016 року чисельність економічно активного населення становила 567,1 тис. осіб, що на 10,3 тис. більше ніж за 9 місяців 2015 року. Рівень зайнятості населення за 9 місяців 2016 року становив 54,5% та зріс на 1,9 в.п. у порівнянні до 9 місяців 2015 року, рівень безробіття населення віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці зменшився на 0,9 відсоткових пункти та становив 9,2% економічно активного населення відповідної вікової групи.

Ситуація на ринку праці області характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, офіціант, охоронник, молодша медсестра); робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст с/г виробництва, тракторист, водій, столяр, слюсар-ремонтник, швачка.). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Незважаючи на це, основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача робочих місць, низька оплата праці на існуючих, дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили в кількісному та професійному розрізі.

У 2016 році в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 21,2 тис. вакансій для укомплектування службою зайнятості. Станом на 1 січня 2017 року актуальними були 563 вакансії, на одну вакансію претендувало 28 безробітних. Середній розмір оплати праці становив 1959,8 грн. Завдяки співпраці з роботодавцями та сприяння служби зайнятості 89,0% вакансій було укомплектовано.

У 2016 році послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 44,2 тис. безробітних громадян.

За направленням центрів зайнятості отримали роботу 18,9 тис. осіб, з них 13,4 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 491 безробітний, у тому числі 202 особи, які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці, та 289 осіб, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 5,8 тис. безробітних; проходили професійне навчання5,2 тис. осіб.

У 2016 році базовими центрами зайнятості області видано ваучери для підвищення конкурентоспроможності 13 особам старше 45 років.

Станом на 1 січня 2017 року кількість зареєстрованих безробітних становила 15,8 тис.осіб, в тому числі 68 – з числа внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Серед безробітних 45,4% складали жінки, 33,0% – молодь віком до 35 років, майже кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 56,2% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Отримували допомогу по безробіттю 13,5 тис.осіб.

 

Відділ організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ