У Федерації профспілок області проведено обласні збори профактиву та засідання Ради ФПО. У заході взяли участь голова ОДА Вадим Лозовий, голова Об’єднання організацій роботодавців області Іван Дунець, профспілкові лідери, члени Молодіжної ради ФП області, начальники управлінь і відомств. Питання було лише одне, але на сьогодні найважливіше – це солідарні дії профспілок у зв’язку з наступом на права людини праці. 

Голова ФП області Геннадій Харьковський представив нинішню ситуацію в державі, як її бачать профспілки. І на 28 річницю Незалежності України, попри збройну агресію країни-сусіда, коли всі мають об’єднатися, ми маємо недостатню підтримку вітчизняної економіки та хаотичні, не завжди продумані реформи (освіти, охорони здоров’я, самоврядування, управління, пенсійного забезпечення) та розмови замість реальних дій в боротьбі з корупцією. Падіння гривні, інфляцію, значне необґрунтоване зростання цін на газ, електроенергію, продукти, ліки, проїзд в транспорті. І це – не вичерпний перелік.

ілюстр1

На черзі – знову суттєве зростання цін на газ та запровадження абонентської плати на газ, електроенергію, воду.

Сьогодні – високий рівень безробіття, відсутність сучасних робочих місць з гідною європейською зарплатою, а відтак масовий виїзд кваліфікованих кадрів за кордон. Жахливі умови життя більшості пенсіонерів. Проводячи політику кабальних позик від МВФ, прогинаючись під їх умови і вимоги, ведучи мову про підвищення цін, Уряд в той же час занижує рівень соціальних стандартів.

Профспілки – категорично проти такого ставлення до свого народу.

– Нам, профспілкам, необхідно посилити тиск на владу, роботодавців, депутатів щодо підвищення оплати праці, ліквідації заборгованості із заробітної плати, створення безпечних умов праці, захистити членів профспілок від дискримінації та свавілля, – зазначив Голова ФПО.

Об’єднавши зусилля, замість розмов про європейський шлях перейти до конкретних справ.

Лозовий крайній праворуч

Голова ОДА Вадим Лозовий підтримав вимоги профспілок, зокрема, їхню позицію щодо тарифної ситуації навколо газу і житлово-комунальних послуг, зазначивши на необхідності більш тісної та конструктивної співпраці сторін-партнерів – влади, профспілок і роботодавців. Він наголосив на тому, що в області багато робиться для покращення життя подолян, але, безумовно, в кожній громаді слід більше створювати нових робочих місць та працювати на перспективу, а не проїдання – ефективно й раціонально використовувати кошти місцевих бюджетів, які нині – чималі. А роботодавцям – усіляко залучати інвестиції в область. Проблем – вистачає, проте вони будуть розв’язуватися.

Голова Об’єднання організацій роботодавців області Іван Дунець теж висловився категорично проти підвищення цін на газ та енергоносії. По-перше, це боляче б’є по самих промислових товаровиробниках, коли вартість газу та електроенергії для них постійно росте, а ціна продукції – ні, бо інакше вона – неконкурентоспроможна. З чого ж підвищувати зарплату, як виживати підприємствам?  По-друге, немає підгрунтя для галопування цін: значна частка газу – вітчизняного видобування, 55% електроенергії виробляється АЕС – вона дешева та і які підстави для зростання її вартості? Область здатна виробляти високоякісну продукцію за євростандартами, адже сьогодні 80% промисловості краю працює на експорт. Отож влада має повернутися обличчям до людей і, нарешті, підтримати вітчизняного виробника.

У виступі директора Департаменту фінансів ОДА Сергія Пенюшкевича йшлося про заходи, які вживаються ОДА щодо наповнення бюджетів районів, міст, особливо – об’єднаних територіальних громад. Також Сергій Адамович проінформував, яким чином до кінця року буде забезпечена своєчасна виплата зарплат працівникам бюджетної сфери, зокрема, – медикам у Шепетівському районі, освітянам – у Полонському, Чемеровецькому та інших районах.

До слова, пристрасті щодо цін і тарифів кипіли і до засідання, і під час, і опісля в кулуарах, бо всі погоджуються, що далі – лише прірва, борги, злидні. Свою думку – про те, що наболіло, про нинішню ситуацію – з трибуни висловили також голова Летичівської районної ради по координації діяльності профспілкових організацій, голова райкому профспілки працівників держустанов Олександр Змієвський, голова Кам’янець-Подільського міської організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Людмила Боярська, голова обласної організації ФСТ «Україна» Ігор Яворський.  

Відразу по завершенні профспілкових зборів відбулося засідання Ради ФП області, на якому затверджено Резолюцію у зв’язку з наступом на права людини праці та заходи щодо її реалізації.

РЕЗОЛЮЦІЯ

ілюстр (1)