За результатами моніторингу стану соціально-трудових відносин (далі-стан СТВ) на підприємствах, установах та організаціях Хмельницької області виявлено чинник дестабілізації пов’язаний із невиконанням вимог законодавства про працю, в частині нормування і оплати праці, не усунення якого може призвести до виникнення колективного трудового спору (конфлікту)  (далі КТС(К)).

Так, у лютому місяці 2019 року, на Хмельницькому комунальному підприємстві «Спецкомунтранс» (далі-Підприємство) виникла заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам у сумі 949,4 тис.грн., що стало підставою для взяття підприємства на облік Відділення у систему ЗКТС(К).

Зважаючи на вищевикладене, 26 лютого 2019 року відбулася узгоджувальна зустріч начальника відділення НСПП в Хмельницькій області (далі–Відділення) Т.Бабич та головою профспілки Підприємства Н. Кольцовою, на якій обговорювалися соціально-психологічний клімат в колективі та шляхи погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

IMG-76a08332fa26f7453f2451727229c07c-V

Під час зустрічі, голова профспілки повідомила, що важкий фінансово-економічний стан Підприємства спричинений низькими тарифами для населення за наданні послуги. Разом з тим, екологічний податок за оренду землі, на якій знаходиться сміттєзвалище, не закладений у розмір тарифів.

Також, за інформацією голови профспілки, керівництво Підприємства шукає можливості та шляхи виходу із ситуації задля погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Розглядається можливість відстрочення сплати екологічного збору з метою першочергової виплати боргу найманим працівникам.

В ході розмови, начальник Відділення рекомендувала розробити графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати та дотримуватися графіка погашення боргів.

Крім того,  представнику найманих працівників надані необхідні консультації та роз’яснення стосовно процедури вступу в КТС(К) для вирішення розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцем, шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».