12 червня 2016 року набули чинності зміни до Кодексу законів про працю України, внесені Законом України №1367-19 від 17.05.2016 року. Ці зміни стосуються випробування при прийнятті на роботу.Так, вказаним Законом доповнено категорії праціників для яких не встановлюється випробування при прийняті на роботу (ч. 3 ст. 26). Так, до переліку додано осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, законом визначено, що до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Також, у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні (ч. 1 ст. 28 КЗпП України).

Нова підстава для звільнення працівника зявилась в ст. 40 КЗпП України, це п. 11 “встановлення невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі протягом строку випробування“.