На Кам’янець-Подільському   підприємстві УТОС протягом  55 років  функціонує єдиний  в Україні, можливо і у світі, оркестр  сопілкарів «Фольклор».

Кам-Под Фольклор

Оркестр  був організований з працівників підприємства в 1964 році з ініціативи  Гулашевського   Бориса  Миколайовича, який і став його першим керівником.

Колектив оркестру  налічує  20 осіб, з  них 10-інваліди  по зору І-ІІ групи.  Репертуар технічно  складний, відрізняється жанровим розмаїттям, включає класичні, народні і сучасні твори української і зарубіжної культури.  Унікальність оркестру  заключається в тому, що  в музичній літературі   немає творів  для сопілкарів. Підбір, аранжування і обробку їх для гри на сопілках здійснюють керівники оркестру.

З 1982  по грудень  2009 року очолював оркестр заслужений працівник культури  Анатолій  Твердохліб.  В 2010 році  після смерті Анатолія  Миколайовича, керівником  призначено Сергія Касприка.

В його обробці оркестр виконує  «Менует», «Гуцульську рапсодію», «Козацьке попурі»,   «Каламбур», «Неаполітанський танець» та інші твори.

Форма  і стрій інструментів різних розмірів  від «пікало»   до  контрабасу  винайдені і виготовлені  першим  керівником оркестру у 1960 році і  удосконалювалися  на протязі  20 років.

Використання  цих унікальних інструментів надає творам самобутнє, оригінальне та неповторне звучання.

Доречно  відмітити, що 23 січня 2016 року сопілка контрабас внесена  в Національний реєстр  рекордів України як найбільша сопілка.

В квітні 1980  року  рішенням Української ради профспілок самодіяльному оркестру  сопілкарів присвоєно звання «народний»,  яке він  кожен раз успішно підтверджує.

9 квітня 2019 року відбувся  звітний концерт  народного оркестру сопілкарів «Фольклор»  на чергове підтвердження цього звання, який розпочався  виконанням на сопілках державного гімну України.

Конкурсна комісія  високо оцінила виконавську  майстерність, підбір репертуару, сценічну культуру колективу.

На завершення  заходу голова обласної організації  профспілки, голова комісії  Микола Шафінський подякував колективу оркестру за їх творчу діяльність, вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва, вручив грамоти і матеріальне заохочення кращим учасникам оркестру.