Члени Президії обговорили порядок денний засідання та документи, які планується прийняти Радою. Основне питання – проєкт постанови Ради ФПУ «Про збереження трудового потенціалу та участь профспілок у відновленні економіки й вітчизняного виробництва».
У ході обговорення Постанови Ради члени Президії ФПУ запропонували приділити увагу таким напрямкам у роботі, як:
– опрацювання Директиви ЄС щодо адекватної мінімальної зарплати в країнах Євросоюзу;
– організація процесу дистанційної роботи і розробки Положення про такий спосіб зайнятості;
– питанням законодавчого врегулювання надання декретної відпустки жінкам-військовим;
– проведенню оздоровлення працівників;
– професійному навчанню та вдосконаленню проведення колективно-договірної роботи;
– створенню критеріїв гідного робочого місця з урахуванням міжнародних стандартів тощо.
Важливим стало включення в проєкт рішення ради ФПУ пропозицій постійнодіючої комісії ради ФПУ з питань охорони праці, здоровʼя і соціального забезпечення щодо питань безпеки праці та здоровʼя на робочих місцях, внесення змін в законодавство щодо вирішення проблемних питань, повʼязаних з лікуванням та реабілітацією потерпілих від нещасних випадків на виробництві.
Також у рішенні Ради передбачено створення робочої групи із залученням представників членських організацій ФПУ для розроблення (у першому кварталі 2024 року) з наступним поданням до ВР проєкту Закону України «Про внесення змін до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
На засіданні Президії було розглянуто проєкти постанов Ради ФПУ «Про формування Бюджету ФПУ на 2024 рік», «Про пропозиції змін до Статуту ФПУ щодо вдосконалення організаційної побудови та принципів формування виборних органів ФПУ, механізму прийняття ними рішень».
Члени Президії ФПУ ознайомилися з актуальною інформацією про стан врахування профспілкових пропозицій у проєкті Державного бюджету України на 2024 рік, про дії ФПУ у сфері соціального страхування і пенсійного забезпечення, про участь ФПУ, її членських організацій у роботі органів соціального діалогу на всіх рівнях, про початок переговорів щодо вступу України до ЄС та заходи Європейської конфедерації профспілок, про Меморандум, представлений Міжнародним бюро праці, про взаємопорозуміння між Міністерством економіки України, Міністерством соціальної політики України, СПО роботодавців, СПО профспілок та Міжнародною організацією праці, а також Проект перехідної стратегії співпраці МОП з Україною на період 2024-2025 років.