Федерація профспілок Хмельницької області

Заробітна плата в будівельній галузі залишається наднизькою. Навіть із неофіційною частиною зарплати – працівники галузі рідко можуть заробити більше 20 тисяч гривень, а середній розмір погодинної оплати праці зазвичай не вищий за 120 гривень. Така зарплата не лише не гарантує будівельникам гідного рівня життя, відстає від рівня інфляції, але і підвищує рівень небезпеки в країні, де триває війна. Заробити достатньо будівельники різних спеціальностей можуть лише зголосившись на тривалість робочого часу понад 12 годин при шестиденному робочому тижні. При цьому понаднормова праця у вихідні та святкові дні не оплачується в підвищеному розмірі, як це гарантує законодавство та Галузева Угода в будівельній галузі.

Перевтомлені робітники управляють небезпечними машинами й механізмами, часто в умовах щільної міської забудови, над головами мешканців багатоквартирних будинків, відвідувачів торгових центрів, учнів шкіл і дитячих садочків – все це створює небезпеку не лише для оператора крану, але і для оточуючих. Тому підтвердження – неодноразові нещасні випадки із падінням будівель, обрушення стінок котлованів та траншей, аварій висотних кранів, що падають на навколишні будинки та автомобілі.

Для того, щоб гарантувати гідну оплату праці, безпеку для будівельників та усіх, хто перебуває поруч із будівельними майданчиками, працівники будівельної галузі та їхня Профспілка почали кампанію за гідну оплату праці – «200 грн./годину».

Оплата праці 200 грн./годину – це робочий день та тиждень нормальної тривалості, гідна заробітна плата без виснажливих понаднормових годин праці, достойний рівень життя для будівельників та їхніх сімей.

200 грн./годину – це кваліфікований працівник, який має навички для відновлення країни, будівництва якісних будівель, що слугуватимуть українцям протягом століть.

200 грн./годину – це безпечні будівельні майданчики для працівників та населення.

200 грн./годину – це стабільність місцевих громад, бюджети яких в основному формуються із податків на заробітну плату працівників із прозорими трудовими договорами.

Наша порада роботодавцям будівельної галузі: перегляньте розмір оплати праці ваших робітників, щоб розмір офіційної заробітної плати складав не менше 200 гривень на годину за нормальної тривалості робочого часу.

Як працівникам поінформувати своїх роботодавців про нові стандарти оплати праці в будівництві:

1. Повідомте Профспілці назву Вашого роботодавця та його адресу (назву та адресу юридичної особи). Профспілка може від Вашого імені проінформувати його про нові стандарти оплати праці в будівельній галузі. Телефон Профспілки: 050 412 33 84, телефонуйте або пишіть у Viber, Telegram, WhatsApp.

2. Напишіть профспілці на адресу profbudukraine@gmail.com і замовте собі СТІКЕР 200 маленького формату – для наклейки собі на каску, битовку чи двері крану, бульдозеру чи іншої будівельної машини. Або замовте СТІКЕР 200 великого формату, який можна наклеїти навіть на паркан будівельного майданчику. Профспілка надішле вам стікери у потрібній кількості безкоштовно. Чим більше виконробів, менеджерів та начальників будови бачать знак 200 грн./годину, тим більше вони знають про нові стандарти оплати праці, тим швидше підніметься зарплата у всіх будівельників.

3. Зробіть фото свого наклеєного стікеру на касці, дверях чи паркані на будові – вашу фотографію побачить вся Україна!