Федерація профспілок Хмельницької області
7-8 грудня в офісі Конфедерації профспілок Бельгії (ACV-CSC) на запрошення бельгійської сторони, за участі Всепольського порозуміння профспілок (ОPZZ) та Французької демократичної конфедерації праці (CFDT) відбулась зустріч делегації представників Федерація професійних спілок України, яка набула членства в Європейській конфедерації профспілок (ETUC) у жовтні минулого року, з представником Європейської комісії – комісаром з питань зайнятості, соціальної політики Ніколасом Шмідтом та програмними експертами Міжнародної та Європейської конфедерацій профспілок.
Шефство і підтримка сталих організацій ЄКП має на меті допомогти українським партнерам швидше освоїти основи діяльності в рамках ЄКП та передати власний досвід роботи національних профцентрів. А це особливо важливо з огляду на те, що Україна зараз робить активні кроки для набуття членства в ЄС, зокрема з імплементації норм ЄС в українське законодавство.
Єврокомісар Ніколас Шмідт висловив повну солідарність ЄС з Україною. Готовність підтримати захист європейських цінностей в Україні. Розповів про розширення пакету допомоги для України, в якому визначені основні напрямки щодо реформи ринку праці та безпеки праці і здоров’я на робочих місцях відповідно до законодавства ЄС: «Стратегічні рамки ЄС з охорони здоров’я та безпеки на 2021 -2027 роки. Презентація та виклики з точки зору працівників» та «Роль Європейської консультативної ради з безпеки та гігієни праці. Соціальний діалог з питань безпеки та гігієни праці на рівні ЄС».
Експерти європейських профоб’єднань представили досвід щодо діяльності у сфері охорони праці, стану соціального діалогу у своїх країнах, з акцентом на ризики для психічного здоров’я, протидії насильству та домагання на роботі, нещасні випадки на виробництві та досягнення «нульового» рівня смертності на робочих місцях.
Представники ФПУ поділилися із представниками профспілкових об’єднань Франції (CFDT), Бельгії (CSC), Польщі (OPZZ) інформацією про ситуацію з безпеки праці в Україні та вплив війни на стан умов праці працівників; проблемні питання соціального діалогу в країні та обмеження наглядової діяльності Держпраці; стан реформування законодавства України про охорону праці, імплементацію Директив ЄС у національне законодавство; шляхи євроінтеграції та перспективні напрямки профспілкової діяльності у цій сфері.
Обмін досвідом з представниками профспілкових об’єднань ЄС щодо вирішення проблем, які виникають при здійсненні профспілкової діяльності; реформування законодавства у сфері охорони праці, механізмів удосконалення соціального діалогу; шляхів реалізації заходів з євроінтеграції, а також налагодження зв’язків із колегами з профспілок інших країн – є найкращий результат проведеної зустрічі.
Представники Федерації профспілок України заручились однозначною підтримкою представників європейських профспілкових об’єднань на шляху України до євроінтеграції та вступу в ЄС.