Федерація профспілок Хмельницької області

На апаратній нараді Федерація профспілок Хмельницької області за участі керівників членських галузевих профспілкових організацій спільно з Хмельницьким обласним державним центром зайнятості обговорено основні новації Закону щодо реформування служби зайнятості № 2622-IX (https://www.dcz.gov.ua/…/osnovni-novaciyi-zakonu-shchodo-re…).

Директор обласного Центру зайнятості Сергій Черешня проінформував про ухвалення 21.09.2022 р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» № 2622-IX.

Ним суттєво оновлюється зміст положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533 (Закон про соціальне страхування на випадок безробіття) та Закону України «Про зайнятість населення» № 5067 (Закон про зайнятість населення).

Закон № 2622-IX набирає чинності з 29.10.2022 р., крім положень, які зазначені в пункті 1 Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2622-IX.

☝️Окремо слід зазначити, що дія багатьох норм цього Закону обмежується режимом військового стану, та фактично зменшуються строки і виплати по безробіттю терміном не більше 3 місяців із максимальною виплатою в розмірі мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2022 року, тобто 6500 грн. незалежно від стажу роботи та розміру середньомісячної заробітної плати.