Федерація профспілок Хмельницької області
25 січня на базі Хмельницької торгово-промислової палати відбулось розширене засідання правління Обʼєднання організацій роботодавців області за участі сторін соціального діалогу та соціальних партнерів.
Із презентацією про діяльність Федерації роботодавців України в 2023 році, розвиток та відновлення реального сектору економіки в умовах воєнного стану виступив генеральний директор Федерації роботодавців Руслан Іллічов.
Голова Федерації профспілок області Олег Сковородніков проінформував соціальних партнерів про роботу профспілкових організацій, зокрема про підтримку обороноздатності та внутрішньо переміщених осіб, мобілізованих до лав Збройних Сил працівників, допомоги пораненим, сімʼям загиблих членів профспілок.
В дискусії були озвучені позиції профспілок щодо законодавчих ініціатив та реформування трудового законодавства під час військового стану, а саме нового Трудового кодексу, який потребує доопрацювання, про колективні договори, як основу соціального діалогу на рівні підприємств, безпеку праці та здоровʼя на роботі та відповідність цих нормативно-правових актів вимогам ЄС щодо захисту прав працівників.
Профспілки Хмельниччини стали ініціаторами звернень до Мінекономіки з питань щодо відшкодування підприємствам фінансово-економічних втрат через вимушені простої у зв’язку з повітряними тривогами та блекаутами.
Федерацією профспілок, як стороною соціального діалогу були представлені проблемні питання, повʼязані з відсутністю відшкодування коштів на лікування потерпілих від нещасних випадків на виробництві в системі соціального страхування.
Запропоновано звернутись до Кабміну з питання віднесення всіх підприємств до переліку, не обмежуючи тільки критичною інфраструктурою, які постраждали через військову агресіїю та працівники яких, або їх сімʼї мають право на відповідні компенсації від держави.
В ході обговорення представлені приклади та механізми захисту трудових колективів від рейдерства, прийняті домовленості про подальшу співпрацю в окреслених напрямках.