Федерація профспілок Хмельницької області
Участь в засіданні від профспілок області взяв Голова Федерації профспілок Хмельницької Олег Сковородніков, член президії ФПУ.
Серед важливих обговорень і прийнятих рішень:
✅ Розглянуто проект постанови 6-го засідання Ради ФПУ, яке скликається на 29 червня, щодо поточної ситуацію, стану виконання рішень виборних органів, зокрема щодо структурних змін у ФПУ, та актуалізацію завдань в умовах війни та євро інтеграції.
☝️Прийнято Заяву Президії ФПУ щодо підвищення цін на електроенергію⛔️.
Розуміючи, що країна знаходиться в запеклій стадії війни, зазнає безповоротних людських втрат, руйнування інфраструктури та потребує значних коштів на відбудову, Президія вважає несправедливим, що ці витрати ляжуть на плечі збіднілих українців!
Закликали Уряд та сторону роботодавців віднайти можливості компенсації населенню на витрати житлово-комунальних послуг, через збільшення розміру мінімальної зарплати та пенсії, прожиткового мінімуму, страхових виплат і соціальних допомог.
✅ Прийнято рішення надання членськими організаціями ФПУ усіх видів допомог мешканцям Херсонської області в зв’язку з підривом Каховського водосховища.
За рахунок акумульованих коштів міжнародних профспілок, Міжнародної організації праці (МОП), Європейської Конфедерації профспілок (ЄКП) за період із 20 квітня до 06 червня 2023 р. було надано одноразову фінансову допомогу із розрахунку 6500 грн на особу 197 постраждалим членам профспілок і їх сім’ям від рашистів, серед яких 73 загиблих, 102 поранених і 22 особи потрапило у полон або зникли без вісті.
✅ Прийнято Постанову Президії ФПУ щодо визначення розміру мінімальної зарплати з 01.01.2024 р. не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з врахуванням прогнозного індексу споживчих цін на цей рік.
☝️ Заслухано інформацію:
▪️ про стан вирішення проблем заборгованості з виплати зарплати;
▪️ про механізм захисту прав працівників і профспілок на державному та локальному рівнях в умовах воєнного стану;
про стан укладання на 2023 р. та виконання колективних договорів за 2022 рік;
▪️ щодо законопроектів, які суттєво зачіпають права та інтереси працівників і профспілок.
☝️ Розглянута ситуація щодо розповсюдження протягом травня-червня анонімними особами недостовірної пропагандистської інформації, що дискредитує ФПУ, її посадових осіб, підриває довіру до профспілкового руху, в т.ч. і на міжнародній арені, створює напругу серед членських організацій та у середовищі сторін соціального діалогу!