Участь в Програмі із забезпечення широкого доступу працівників і працівниць до добровільного та конфіденційного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатити В, С в Київській, Чернівецькій, Хмельницькій областях для підвищення свідомості та раннього виявлення серед працівників підприємств, установ, організацій обговорили в Федерації профспілок Хмельницької області.
Голова Київської обласної ради профспілок
Василь Хвостіков та менеджер проєктів
Kateryna Voloshko поділились досвідом реалізації у період з червня по вересень 2023 року Програми серед працівників підприємств Київщини.
За результатами впровадження Програми:
![🔘](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t34/1/16/1f518.png)
1900 осіб жінок та чоловіків безпосередньо охоплено заходами з протидії ВІЛ та отримали доступ до добровільного та конфіденційного консультування і тестування на ВІЛ;
![🔘](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t34/1/16/1f518.png)
536 осіб пройшли тестування та дізналися про свій ВІЛ-статус на своїх робочих місцях;
![🔘](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t34/1/16/1f518.png)
більше 300 оральних тестів було надано працівникам для проведення домашнього дослідження членам їх сімей;
![🔘](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t34/1/16/1f518.png)
близько 2000 осіб працівників та працівниць – членів профспілок Київської області та членів їх сімей пройшли онлайн-опитування щодо обізнаності про ВІЛ-інфекцію.
Керівник обласного Центру ВІЛ-СНІД Олександр Касяндрук проінформував представників профспілок про стан захворюваності на ВІЛ інфекції в Хмельницькій області, про реформування в цій сфері та заходи профілактики інфекційних захворювань.