Федерація профспілок Хмельницької області
Участь в Програмі із забезпечення широкого доступу працівників і працівниць до добровільного та конфіденційного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатити В, С в Київській, Чернівецькій, Хмельницькій областях для підвищення свідомості та раннього виявлення серед працівників підприємств, установ, організацій обговорили в Федерації профспілок Хмельницької області.
Дана ініціатива з проведення тестування реалізовується за підтримки Міжнародної організації праці (International Labour Organization) у рамках пілотного проекту за фінансування UNAIDS UBRAF Country Envelope for Ukraine.
Голова Київської обласної ради профспілок Василь Хвостіков та менеджер проєктів Kateryna Voloshko поділились досвідом реалізації у період з червня по вересень 2023 року Програми серед працівників підприємств Київщини.
За результатами впровадження Програми:
🔘1900 осіб жінок та чоловіків безпосередньо охоплено заходами з протидії ВІЛ та отримали доступ до добровільного та конфіденційного консультування і тестування на ВІЛ;
🔘536 осіб пройшли тестування та дізналися про свій ВІЛ-статус на своїх робочих місцях;
🔘більше 300 оральних тестів було надано працівникам для проведення домашнього дослідження членам їх сімей;
🔘близько 2000 осіб працівників та працівниць – членів профспілок Київської області та членів їх сімей пройшли онлайн-опитування щодо обізнаності про ВІЛ-інфекцію.
Керівник обласного Центру ВІЛ-СНІД Олександр Касяндрук проінформував представників профспілок про стан захворюваності на ВІЛ інфекції в Хмельницькій області, про реформування в цій сфері та заходи профілактики інфекційних захворювань.