Федерація профспілок Хмельницької області

15 вересня на зібранні профактиву Хмельницької області обговорено нагальні питання діяльності в умовах воєнного стану.

Проводив зібрання голова Федерації профспілок Хмельницької області О.Сковородников, у якому взяли участь заступник Голови ФПУ В.Андреєв, керівник управління Держпраці в Хмельницькій області О.Малюзін та Директор обласного центру зайнятості С.Черешня.

Василь Андреєв передав вітання із словами подяки від Голови ФПУ Григорія Осового обласному профактиву за надану починаючи з перших днів війни допомогу переселенцям, серед яких було багато обраних профспілкових лідерів та членів профспілок, які виїхали з територій інтенсивних бойових дій та тимчасово знайшли прихисток у профспілковому центрі “Побужжя”.

Виступаючи перед активом В.Андреєв поінформував про реалізацію ФПУ гуманітарних програм та програм прихистку переміщених осіб на профспілкових об’єктах, кількість яких перевищила за півроку 600 тисяч ліжко-днів та 5000 осіб, що постійно перебувають у десятках санаторних та туристичних підприємствах по всій території України від Харківської до Закарпатської області.

Про те, що ФПУ нарощує зусилля щодо підтримки дієвих зв’язків із профспілковими організаціями, особливо в часи радикального погіршення трудового законодавства, хаотичних реформ соціального страхування, профспілкового законодавства.

Дискусія розгорнулась навколо питання мотивації профспілкового членства та колективно-договірного регулювання. Зміни законодавства про працю та безпеку праці у фокусі підвищеної уваги спеціалістів апарату ФПУ в рамках соціального діалогу із Урядом та об’єднаннями роботодавцями. 

Керівники органів Держпраці та ДСЗ поінформували про зміни на ринку праці в області з початку воєнного стану та виклики для органів державного управління та місцевого самоврядування пов’язаних з прийомом внутрішньо переміщених осіб та міграційних процесів.

У підсумку Федерація профспілок та Управління Держпраці області публічно підписали Меморандум про співпрацю з метою підвищення безпеки праці та формалізації трудових відносин.