Федерація профспілок Хмельницької області

22 грудня відбулось засідання Ради ФПУ, на якому розглянуто роботу ФПУ та членських організацій, визначені пріоритети подальшої діяльності.

У вступному слові Голова ФПУ наголосив, що членські організації усіх рівнів, профактив сконцентрувались на тому, щоб гідно представляти та захищати інтереси працівників – членів профспілок. Як пріоритетне завдання – підтримка ЗСУ і сил територіальної оборони, усіх, хто боронить нашу країну. Профспілки надавали їм і фінансову і гуманітарну допомогу. Це наш і громадський обов’язок, і вклад у перемогу. Всього за період, як почалася активна фаза бойових дій, обсяги наданої нами допомоги вимірюються сотнями мільйонів грн. У ФПУ працює штаб Гумдопомоги, який мобілізує необхідні ресурси як всередині країни, так і допомогу наших партнерів із закордону. Ці гроші ми виділяємо для тих громадян, членських організацій ФПУ, які найбільш постраждали від війни на територіях, де йдуть активні бойові дії. Також ми допомагаємо нашим співвітчизникам – внутрішньо переміщеним особам.

Основним для ФПУ, як і у мирний час лишається захист прав та інтересів членів профспілок на національному рівні.
На жаль, не припиняється наступ на права профспілок та трудівників, лібералізація трудового законодавства, чому ми чинимо спротив, щоб не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій для людини праці. Наша позиція непохитна і вона полягає у тому, що закони в Україні мають відповідати міжнародним нормам, прагненню нашої держави щодо набуття членства у ЄС, де верховенство права є пріоритетом. Ми не маємо давати приводу сказати, що профспілки в тяжких умовах воєнного стану втратили свої позиції, або дієвість. Наша місія – бути з людьми в цей складний час.