Федерація профспілок Хмельницької області
Ми, члени Ради Федерації профспілок України, що представляє 3,5 млн працівників України, в тяжкий час війни, в час очікування вирішального підтвердження європейських прагнень українського народу, разом із всім громадянським суспільством звертаємось до вас з закликом підтримати рішення про відкриття переговорів про членство України в Європейському Союзі на засіданні Європейської ради, що проходитиме 14-15 грудня 2023 року.
Навіть надання кандидатського статусу Україні та очікування рішення про початок переговорів щодо членства в ЄС вже мало вирішальний вплив на просування в нашій країні європейських стандартів щодо політик в сфері праці, зайнятості та соціального захисту.
Українським працівникам та їх профспілкам потрібні високі стандарти в трудовому законодавстві, соціальному діалозі, безпеці праці, свободі об’єднання та колективних переговорів, визначені в юридично зобов’язуючих документах, що в сукупності створюють Acquis Communautaire, і які будуть імплементовані в українську правову систему перед вступом в ЄС.
Українці, ставши на захист незалежності, свободи і демократіі від російського агресора, стали тим самим на захист людства від авторитаризму та імперських амбіцїй РФ вести загарбницьку війну в Європі та інших територіях.
Ми наполегливо просимо всі братерські профспілкові об’єднання країн-членів Європейського Союзу підтримати європейські очікування та сподівання українських працівників.
Ми закликаємо всіх лідерів держав-членів ЄС продовжити підтримувати Україну на шляху євроінтеграції. Цей поступ у забезпеченні демократії разом із сприянням економічному і соціальному прогресу, високому рівню зайнятості й досягненню збалансованого та сталого розвитку є невід’ємною частиною Копенгагенських критеріїв членства, і ми віримо, що Україна заслуговує на підтримку її зусиль в цьому напрямку.
Ми сподіваємось на солідарну підтримку України у важкий час та надіємось на позитивне рішення, яке сприятиме майбутньому України та зміцненню демократичної європейської спільноти і посиленню її впливу на світовій арені!