Федерація профспілок Хмельницької області
У цьому переконаний заступник голови Федерації Профспілок України Василь Андреєв. З одного боку, відновлення України – це гроші: 400, хтось каже 500 мільярдів євро плюс збитки, які країна отримала за останні роки. З іншого боку, це люди – ті, хто буде це все відновлювати, відбудовувати.
Йдеться не лише про будівельників, а й про фахівців багатьох інших галузей. Металургів, медиків, електроенергетиків, газовиків і ще десятки, сотні інших професій і мільйони працівників, які мають в цьому бути залучені.
“Федерація Профспілок України, всі профспілки готуються до цього процесу. Ми ведемо переговори про умови праці, нові договори, нові закони навколо тих умов праці, з якими будуть стикатися члени профспілок на об’єктах відновлення. Це і новий закон про колективний договір, який підписаний і вступить в силу з першого дня після закінчення війни. Це і новий договір про колективні трудові спори, над яким зараз ведеться робота в профільному комітеті парламенту та відповідних органах державної влади. Також новий закон про безпеку і гігієну праці або здоров’я на робочому місці. І новий Трудовий Кодекс, безумовно, не можна забути, – пояснює Василь Андреєв.
За його словами, колосальний обсяг виробництва, яким ми маємо закрити лихоліття війни, можуть закрити лише українські працівники.
“У мене є дуже великі сумні щодо залучення до цього мільйонів працівників з Африки чи з Середньої Азії. Це прожекти, які не відповідають дійсності. Люди не поїдуть в Україну, яка тільки що відвоювала, перемогла сусіда – агресивну Росію. Тут будуть українські працівники. Ті, що повернулися, або ті, що залишилися, різниці немає. Ми мусимо створити їм умови праці тут, всередині країни. І це не лише про заробітну плату. Це й про забезпечення гідних умов праці, це й про можливість, наприклад, для жінок поєднувати роботу і народжувати дітей, відправляти їх на навчання, піклуватися про них тощо. Профспілки саме над цим працюють кожного дня разом із органами державної влади і роботодавцями. Ми всіх закликаємо приєднатися до цього процесу, вступайте у профспілки, будемо разом відновлювати країну, – закликає Заступник голови ФПУ.