Федерація профспілок Хмельницької області
Досягнуто попередньої політичної згоди щодо проекту директиви про адекватну мінімальну заробітну плату. Учасники переговорів у Раді ЄС та Європейському Парламенті оголосили про це сьогодні, що є важливим кроком на шляху до ухвалення цього закону ЄС.
“Законопроект дає сигнал для посилення колективних переговорів: 80% охоплення колективними переговорами в кожній з країн-членів є метою ЄС. Це вимагає дій урядів більшості країн-членів на підтримку колективних переговорів і профспілок. Це саме те, чого потребують працюючі люди по всій Європі”, – сказав Олівер Ретіг, регіональний секретар UNI Europa.
“Для досягнення цієї мети органи державної влади мають у своєму розпорядженні дуже ефективний інструмент: державні закупівлі. Вимога, щоб усі компанії, які отримують державні контракти, укладали колективні договори зі своїми працівниками, є обов’язковою. Саме на це спрямована кампанія UNI Europa “Жодного державного контракту без колективного договору”. Директива дасть поштовх цій кампанії”, – сказав Олівер Ретіг.