Федерація профспілок Хмельницької області
Голова Федерації профспілок Хмельницької області Олег Сковородніков під час зустрічі з головою Хмельницької обласної організації профспілки працівників охорони здоровʼя України Валентиною Садомою обговорили питання безпеки праці та здоровʼя працівників комунальних неприбуткових підприємств охорони здоровʼя.
Враховуючи моніторинг та аналіз нещасних випадків на виробництві в галузі з початку 2023 року розглянуто пропозиції щодо проведення інформування працівників про ризики, які існують на робочих місцях та попередження виробничого травматизму.
☝️Довідково: 16 жовтня Кабінетом Міністрів України зареєстровано у Верховній Раді України проєкт Закону «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (реєстр. № 10147).
Законопроєкт спрямований на формування нової національної системи запобігання професійним ризикам шляхом впровадження на законодавчому рівні ризикоорієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників та імплементації положень Директиви Ради 89/391/ЄЕС від 12.06.1989 р. про запровадження заходів, покликаних заохочувати до покращення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі.
Крім того, у ВРУ зареєстровано урядовий проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (реєстр. № 10148).
Законопроєкт є системно пов’язаним із проєктом Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (реєстр. № 10147) та спрямований на встановлення відповідальності роботодавців та працівників за порушення вимог законодавства в сфері безпеки та здоров’я працівників на роботі та встановлення відповідальності за порушення вимог безпеки та захисту здоров’я працівників на роботі від ризиків, що виникають або можуть виникнути у вибухонебезпечному середовищі