Федерація профспілок Хмельницької області
Продовжується співпраця Федерації профспілок України з Міжнародною організацією праці (МОП) International Labour Organization з навчання представників профспілок на тему: «Психологічна безпека та мінімізація психосоціальних ризиків у сфері праці”.
4-5 травня в м. Камʼянець-Подільський проводиться сесія для профспілкового активу голів первинних профспілкових організацій галузевих членських організацій Федерація профспілок Хмельницької області за участі соціальних партнерів.
Ми знаємо, що війна є найбільшим фізичним і психологічним насильством. Кожен і кожна з нас переживає цей вплив. Найбільші втрати від війни – це загибель наших громадян, втрата домівки. Але також постраждали і поруйновані усі сфери життя, зокрема й сфера праці: за оцінками різних експертів в Україні закрито від 2 до 5 млн робочих місць, значно зросло безробіття та знизився рівень заробітних плат, відбулось закриття та релокація бізнесів тощо; спостерігається зниження продуктивності з одночасним збільшенням навантажень, збільшення виробничих помилок через втому, стрес, апатію, депресію, ризик виробничих травм та аварій, насильство тощо.
Стан психічного, ментального здоров’я впливає безпосередньо на працю. Виникають психосоціальні ризики на робочому місці. Психосоціальні ризики – це будь-які ризики, пов’язані з небезпеками, що виникають у процесі організації роботи внаслідок соціальних факторів та аспектів робочого середовища й можуть завдати психологічної, соціальної чи фізичної шкоди. Насильство і домагання – це один з факторів психосоціальних ризиків. Війна посилює вразливість окремих груп працівників.
І сьогодні нам, профспілковцям вкрай важливо знати і вміти організувати надання підтримки нашим спілчанам у трудових колективах.
Важливим є прийняття відповідних письмових програм/ політик побудованих на першому міжнародному трудовому стандарті недопущення насильства і домагань у сфері праці – Конвенції МОП № 190 і супровідній рекомендації № 206.