Федерація профспілок Хмельницької області
Учасники дискусійної платформи обговорили і ухвалили ряд конкретних рішень про життя України та українців після перемоги. Яким воно буде? З якими потребами захисники повернуться до своїх родин та громад? Як держава реалізовуватиме ці потреби? Чи готове суспільство зустрічати ветеранів і ветеранок?
Відкриваючи діалог, його модераторка, очільниця громадського об’єднання «Простір можливостей» Оксана Коляда висловила впевненість у тому, що наступний такий захід відбудеться у Маріуполі, як і 2021 року.
Перемога — це не тільки український прапор над Донецьком, Луганськом і Сімферополем, це ще й достойне місце захисників в українському суспільстві та ефективні програми з реабілітації та реінтеграції.
Одночасне повернення більше як 1,5 мільйона захисників і захисниць у мирне життя — це виклик для стійкості владних інституцій, які потрібно готувати вже сьогодні: навчати фахівців, працювати з роботодавцями, оптимізувати систему надання послуг. Задля цього проводимо наш діалог, де поговоримо про «Інструменти реалізації державних та місцевих ветеранських політик», «Реабілітацію ветеранів на рівні громади. Проблеми та шляхи їх вирішення», «Працедавці і ветерани. Програми підтримки та програми вшанування пам’яті загиблих на підприємствах», — підкреслила Оксана Коляда.
Учасники, спікери й партнери діалогу — діючі військовослужбовці, які онлайн включались з фронту, представники ветеранських, громадських і волонтерських організацій, міжнародних проєктів, фондів з економічної підтримки України, Міністерств соціальної політики, охорони здоров’я України, Державної служби зайнятості, представники територіальних громад і військових адміністрацій.